Zobacz nasz fanpage Google+
Tweety na temat @Zachodniopomorz

Obiekt Jelenia Góra

Cena całkowita: 3 000 000 PLN
Cena za m2: 4 687,50 PLN / m2
640,00 m2
Typ transakcji: Sprzedaż Stan
Powierzchnia działki Ilość pokoi
Powierzchnia 640 m2 Piętro
Rok budowy Udogodnienia
Forma własności Rynek
Strony świata Typ budynku
Sprzęt rtv/agd Rodzaj ogrzewania
Media Gaz, Prąd Zabezpieczenia
Numer z biura 360
Superoferta

Opis nieruchomości


Solida nieruchomości prezentuje Państwu budynek w bardzo ciekawej lokalizacji w centrum Cieplic doskonale nadający się na hotel, apartamentowiec, dom opieki dla osób starszych lub na obiekt sanatoryjny.                Przedmiotowy pocysterski  budynek powstał w XVI wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. Murowany z kamienia i cegły, otynkowany, przykryty dachem czterospadowym,  uskokowym, pierwotnie kryty łupkiem obecnie po kapitalnym remoncie wysokiej jakości grafitową karpiówką.  Wykończony rynnami, rurami spustowymi z pełną obróbką blacharska zabezpieczony przed dewastacją. Więźba dachowa uzupełniona i wzmocniona wieńcem betonowym po remoncie generalnym w roku 2010/11.Konstrukcja nośna budynku stabilna, mury zewnętrzne grube (110 cm w przyziemiu) wymurowane w unikatowy sposób, krawędzie zewnętrzne budynku łukowato zwężają się do okapu, tzn. nie są pionowe, ale takie wykonanie zapobiega rozjechaniu się ścian zewnętrznych.    Budynek częściowo podpiwniczony o powierzchni zabudowy 318 m2, powierzchnia użytkowa bez poddasza 640 m2 i kubaturze 3550 m3.  Stropy nad piwnica masywne, kamienno-ceglany, nad parterem ceglany, sklepienia krzyżowe, wyżej stropy drewniane.  Części stropów na piętrze wymaga wymiany lub wzmocnienia. Kominy od poddasza wymurowane z cegły klinkierowej.
Tynki zewnętrzne szlachetne, znacznie zniszczone. Elewacja frontowa ozdobiona elementami roślinnymi obejmującymi geometryczne płyciny ( kartusze,owale ) umieszczonymi nad otworami wymagają renowacji i w wielu miejscach uzupełnienia ubytkami.  Renowacji wymagają także elementy z piaskowca, gównie obramienia otworów. 
Posiadamy aktualny dziennik budowy wraz z wpisami, projekt budowlany remontu dachu, który wykonano i projekt  elewacji wraz z kolorystyką.  W posiadaniu również sporządzony na zlecenie pełny kosztorys na wykonanie elewacji budynku wraz z wymianą stolarki.  Dokonywane są na bieżąco drobne remonty wewnątrz budynku,np.: wymiana nadproży okiennych, etc.
Doskonała lokalizacja tego budynku umożliwia wiele form zagospodarowania i adaptacji na rożne cele. 
Nieruchomość znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie innych dobrze prosperujących obiektów.
Obok nas znajduje się klasztor pocysterski, który w chwili obecnej kosztem wielkich nakładów ludzkich i finansowych nabiera wspaniały wygląd.  Po sąsiedzku w innym obiekcie dokonano gigantycznego remontu i adaptacji na luksusowy hotel , jedyny w tej części uzdrowiska.  Bezpośrednio pod prezentowanym w tej ofercie budynkiem jest złoże wód mineralnych i geotermalnych (temp. około 67 st.Celsjusza).  Za ścianą naszego budynku jest baszta z zagospodarowanym ujęciem wody mineralnej.  Projektując remont budynku, przyjęto założenie funkcji mieszkalno-usługowej.
Wraz z prawem własności budynku w posiadaniu jest również prawo służebności gruntu z prawej jak i z lewej strony nieruchomości  co ułatwi w przyszłości swobodny dojazd pod sam budynek.
W tym roku, w bezpośrednim otoczeniu budynku, miasto Jelenia Góra przystąpi do utworzenia deptaku, promenady na tyłach obiektu.
Proponowana cena sprzedaży działki po obrysie o pow. 318m2 wraz z posadowionym budynkiem - 3 000 000 zł brutto (istniej możliwość wystawienia faktury VAT za 1/2 udziałów).
Istnieje też możliwość pozyskania środków na remont w/w budynku, na ratowanie obiektów zabytkowych i pocysterskich a także od Głównego Konserwatora Zabytków.       W posiadaniu pełna historyczna dokumentacja budynku tzw. białą księgą. Zapraszam na prezentację.
DANE KONTAKTOWE:
SOLIDA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
534-27-27-17
biuro@solida.nieruchomosci.pl
solida.nieruchomosci.pl
Treść niniejszego ogłoszenia nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu Kodeksu Cywilnego.

zgłoś błąd w ogłoszeniu

Zadaj pytanie ogłoszeniodawcy

SOLIDA SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ

tel: 534-27-27-17 (0 - 0)
E-mail: biuro@solida.nieruchomosci.pl Gadu: 0
Skype: 0


Solida Sp. z o.o.
www: http://solida.notka24.pl/

Treść wiadomości*


Twój e-mail* Nr telefonu
lub
Podaj kod z obrazka

Wyrażam zgodę na kontakt pośredników

Mapa dojazdu:
Strona główna     |     O nas     |     Kariera     |     Kontakt     |     Regulamin     |     Nota prawna
Copyright © 2012 notka24.pl
Wykonanie i utrzymanie N-SOFT
0.3962s 1MB